O značce

Historie značky Kona

Kona Bikes, společnost byla založena v roce 1988 v kanadském městě Vancouver. Zakladatelé a majitelé jsou Dan Gerhard a Jacob Heilbron. Prvními koly, která pod značkou Kona vznikla byly zakázkově vyráběné ocelové hardtaily. Kona je první značkou kol, která začala vyrábět sloopingové rámy. Sídlo kanadského vedení je kousek od legendární lokality North Shore u kanadského města Vancouver. Díky unikátní poloze vyvíjela Kona od roku 1998 freeridové speciály, které jsou dodnes známy jako kola, které se nebojí tvrdého a technického terénu.

Kona má v portfoliu i nejen freeride kola, ale kompletní ucelenou řadu všech modelů, silniční kola, cyklokrosová kola, kola vhodná do městského provozu a kompletní lineup horských kol.

Kola Kona jsou vyráběna z různých materiálů, počínaje karbonem, titanem, hliníkem a konče klasickou ocelí. Kona se v současné době prodává ve více jak 60 ti zemích po celém světě.

Mezi hlavní světové hvězdy, které v minulosti jezdili za značku Kona, můžeme jmenovat Ryder Hesjedal (2012 vítěz Giro D’Italia), Steve Peat (Mistr Světa ve sjezdu) Greg Minnaar , Fabien Barel (2004-2005 Mistr Světa ve sjezdu) a Tracy Moseley. Dále se Kona může pochlubit více jak 200 tituly Mistrů Světa a Mistrů národních šampionátů.

Mezi současné nejvýznamější sportovce značky Kona patří Connor Fearon, Graham Agassiz, kteří spadají pod náš globální gravity team.

V Čechách pomáhá Kona následujícím sportovcům, kteří značku reprezentují v disciplínách crosscountry a downhill/freeride/enduro.

Do této rodiny patří mistryně české republiky v crosscountry Karla Štěpánová, pravidelná účastnice závodů světového poháru, dále mladý nadějný jezdec kategorie U23 Jan Vastl, opět účastník závodů světového poháru.

V sekci gravity disciplín nás reprezentuje legenda Michal Maroši, známý to showman a pořadatel dnes již legendárních akcí jako Marosana, Chinese Downhill atp… Pro sekci enduro závodů nás reprezentuje mladík Jakub Říha, který má přesah i do sjezdu.